Durata de livrare: 24 h -48 h
Dr. Soleil Sampon antiparazitar pentru parul cu paduchi 200 ml este conceput pentru aplicare pe par umed, cu utilizare conform instructiunilor de pe ambalaj. Textura cremoasa, parfumul placut si prezentarea de 200 ml completeaza un produs gandit pentru folosire controlata si clatire completa dupa fiecare samponare.
Se aplică o cantitate suficientă de șampon pe părul umed, se masează timp de 4 minute, apoi se clătește. După aceea se repetă samponarea și se clătește cu apă din abundență. Părul se șterge energic, iar eventualele ouă rămase se pot îndepărta cu un pieptene des. Utilizarea se repetă la 24 de ore și apoi la 7 zile, conform instrucțiunilor producătorului.
Nu se aplică pe pielea iritată sau cu leziuni. Este contraindicat copiilor sub 2 ani și persoanelor cu sensibilitate cunoscută la oricare dintre ingrediente. Se evită contactul cu ochii; în caz de contact, se spală cu apă din abundență. Formula nu conține insecticid.
Cât conține flaconul?
Flaconul are 200 ml.
Se aplică pe păr uscat sau umed?
Se aplică pe părul umed, conform modului de utilizare indicat.
Cât timp se lasă pe păr?
Se masează timp de 4 minute, apoi se clătește.
Se repetă aplicarea?
Da, samponarea se repetă la 24 de ore și apoi la 7 zile.
Se poate folosi un pieptene după spălare?
Da, eventualele ouă rămase se pot îndepărta cu un pieptene des.
Ce precauții sunt menționate?
Se evită contactul cu ochii și aplicarea pe piele iritată sau cu leziuni.