Transport gratuit pentru comenzile de minim 200 lei

Coldact sinus raceala si gripa, 20 comprimate filmate

LAROPHARM SRL - ROMANIA
10,04 RON
Pagina actualizata la data de: 17.07.2024, ora 12:41

DCI: Combinatii (Paracetamolum+Pseudoephedrinum)

Categorie produs: OTC

In stoc

Durata de livrare: 24 h -48 h

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 102690 Ai nevoie de ajutor? 0711064602
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Review-uri (0)
Coldact sinus raceala si gripa comprimate filmate are proprietăţi analgezice şi antipiretice bine cunoscute prin inhibarea ciclooxigenazei. Se consideră că acţiunea analgezică şi antipiretică a paracetamolului este determinată de inhibarea biosintezei prostaglandinelor la nivelul sistemului nervos central. Efectul analgezic şi antipiretic este maxim la 1-3 ore şi durează 3-4 ore de la administrare. Pseudoefedrina este un medicament simpatomimetic cu acţiune alfa - agonistă şi acţionează ca un decongestionant nazal. Pseudoefedrina stimulează receptorii alfa - adrenergici de la nivelul musculaturii vasculare netede, constricţia arteriolelor dilatate de la nivelul mucoasei nazale şi reduce fluxul sanguin către zona congestionată.

Indicatii:
Pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară si moderată (cefalee, dureri în gât, dureri sinusale), stărilor febrile, congestiei mucoasei nazale şi hipersecreţiei nazale.

Compozitie:
Un comprimat filmat contine substante active: paracetamol 500 mg si clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg.

Mod de administrare:
Adulţi (inclusiv vârstnici) şi adolescenţi peste 12 ani: 2 comprimate filmate de maxim 3 ori pe zi, inghitite la nevoie pentru ameliorarea simptomelor.

Precizari privind capacitatea de a conduce autovehicule si de a folosi utilaje:
Spre deosebire de alte produse pentru răceală şi gripă, Coldact sinus nu influenţează capacitatea de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje.

Prezentare:
20 comprimate filmate

 
Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Suport clienti luni - vineri 08-22 si sambata 08-13

0711064602 apotheka@e-apotheka.ro

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!