Fervex pentru copii, 8 plicuri

UPSA
-40%
24,00 RON 14,49 RON

Economisesti : 9,51 RON

In procedura de achizitie

Durata de livrare: 24 h -48 h

Cod Produs: 2663 Ai nevoie de ajutor? 0711064602
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Review-uri (0)

Ce este Fervex pentru copii fara zahar si pentru ce se utilizeaza:

Indicatii terapeutice: tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale (pentru ameliorarea stranutului, secretiei nazale apoase, inflamatiei mucoaselor nazala si sinusala, febrei, durerilor de cap si musculare). Tratamentul cu antibiotice poate fi necesar in cazul aparitiei infectiilor bacteriene.

Ce conţine Fervex “pentru copii” fără zahăr: 

- Substanţele active sunt paracetamol, acid ascorbic şi maleat de feniramină. Fiecare plic cu
granule pentru soluţie orală conţine paracetamol 280 mg, acid ascorbic 100 mg şi maleat de feniramină 10
mg.
- Celelalte componente sunt: manitol, acid citric anhidru, povidonă, citrat de magneziu anhidru,
acesulfam de potasiu, aromă de zmeură*.

Cum sa utilizati Fervex pentru copii :

Utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul. Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Copii cu varsta intre 6 si 10 ani: 1 plic Fervex pentru copii fara zahar de 2 ori pe zi.

Copii cu varsta intre 10 si 12 ani: 1 plic Fervex pentru copii fara zahar de 3 ori pe zi.

Copii cu varsta intre 12 si 15 ani: 1 plic Fervex pentru copii fara zahar de 4 ori pe zi.

Forma de prezentare: cutie cu 8 plicuri

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Scrie un review


Review-ul a fost trimis cu succes.

Suport clienti luni - vineri 08-22 si sambata 08-13

0711064602 apotheka@e-apotheka.ro
close

Comparare

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

close

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!