Datorita volumului mare de comenzi, pot aparea intarzieri in livrare de peste 48h lucratoare. Va multumim pentru intelegere!

Fervex Raceala si Gripa fara zahar Pentru Copii 280mg/100 mg/10 mg , 8 plicuri

UPSA
29,00 RON
Pagina actualizata la data de: 16.04.2024, ora 07:49

Categorie produs: OTC

DCI: Combinatii (Paracetamolum+Acidum Ascorbicum)

In procedura de achizitie

Durata de livrare: 24-48 h

Cod Produs: 106267 Ai nevoie de ajutor? 0711064602
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Review-uri (0)

Indicatii:
Se utilizeaza pentru:
- tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale;
- ameliorarea stranutului si a secretiei nazale apoase;
- ameliorarea inflamatiei la nivelul mucoaselor (nazala si sinusala);  
- pentru ameliorarea febrei; 
- pentru ameliorarea durerilor de cap si musculare.     

Contraindicații:
Nu utilizati in cazul în care copilul dumneavoastră:
- Este alergic la paracetamol, fenacetină sau alte antiinflamatoare, feniramină sau alte antihistaminice sau a oricare dintre componenţii produsului.

Precautii:
Inainte sa utilizati Fervex raceala si gripa pentru copii fara zahar, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.
În consecinţă, ca o măsură de precauţie, acest medicament nu trebuie administrat în timpul sarcinii sau în perioada de alăptare

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Se atrage atenția asupra riscului de somnolență sau vigilenţă scăzută, în special la persoanele care conduc vehicule și folosesc utilaje; risc care poate apărea la utilizarea acestui medicament.

Mod de administrare: 
Utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum v-a spus medicul sau farmacistul. 
Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Copii cu varsta intre 6 si 10 ani:1 plic de 2 ori pe zi;                             
Copii cu varsta intre 10 si 12 ani:1 plic de 3 ori pe zi;                             
Copii cu varsta intre 12 si 15 ani: 1 plic de 4 ori pe zi;                       
Intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore. 
                           
Plicurile se administreaza cu o cantitate suficienta de apa rece sau fierbinte.
Dacă aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Compozitie:
- Substanţele active sunt paracetamol, acid ascorbic şi maleat de feniramină. Fiecare plic cu granule pentru soluţie orală conţine paracetamol 280 mg, acid ascorbic 100 mg şi maleat de feniramină 10 mg.
- Celelalte componente sunt: manitol, acid citric anhidru, povidonă, citrat de magneziu anhidru, acesulfam de potasiu, aromă de zmeură*.
(*) Compoziţia aromei de zmeură: maltodextrină, amidon de porumb modificat (E 1450), roşu allura AC (E 129), albastru strălucitor (E 133), galben amurg FCF (E110), permastabil 505528 RI, aromă zmeură 054428 A, clorură de sodiu și/sau sulfat de sodiu.

Prezentare:
8 plicuri

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Suport clienti luni - vineri 08-22 si sambata 08-13

0711064602 apotheka@e-apotheka.ro

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!