Antinevralgic Forte, 20 comprimate

ZENTIVA S.A. - ROMANIA
24,50 RON
Forma farmaceutica : Compr. Ambalaj : Cutie cu 2 blist. PVC-PVDC/Al x 10 compr.
In stoc

Durata de livrare: 24 h -48 h

Transport de la 9.5 RON
Limita stoc
- +
Adauga in cos
Cod Produs: 98155 Ai nevoie de ajutor? 0711064602
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Review-uri (0)
Antinevralgic Forte este un analgezic, reduce febra si este un medicament cu efect antiinflamator.

Compozitie:
Substante active: acid acetilsalicilic 250 mg, paracetamol 250 mg, cafeina 50 mg.

Indicatii:
Acidul acetilsalicilic amelioreaza durerea, reduce febra si are efecte antiinflamatorii.
Paracetamolul amelioreaza durerea si reduce febra.
Cafeina contracareaza simptomele de oboseala, promoveaza motivatia si performanta mentala. Scurteaza timpul pana la inceputul actiunii acidului acetilsalicilic si paracetamolului si, de asemenea, potenteaza efectele lor.

Utilizare:
Este destinat utilizarii la adulti si adolescenti cu varsta de 12 ani si mai mult, pentru a trata:
- cefaleea din episoafele de migrena cu sau fara aura (simptome ce preced atacul migrenos si dureaza de la cateva minute pana la o ora);
- cefaleea de tip tensional.
Luati intotdeauna acest medicament exact asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul. Discutati cu medicul sau farmacistul, daca nu sunteti sigur.
Doza recomandata pentru adulti si adolescenti cu varsta de 12 ani si peste este de 1-2 comprimate luate la intervale de cel putin 4 ore, pana la de trei ori pe zi, daca este necesar.
Daca dupa 3 - 4 zile nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau, trebuie sa va adresati unui medic.

Precautii:
Nu luati Antinevralgic Forte daca:
- sunteti alergic la paracetamol, acid acetilsalicilic, cafeina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament, salicilati sau alte medicamente antiinflamatoare nesteroidiene;
- aveti sau ati avut ulcer gastric sau intestinal;
- aveti probleme severe cu inima sau cu ficatul;
- aveti predispozitie crescuta la sangerari;
- utilizati 15 mg metotrexat pe saptamana sau mai mult;
- sunteti in ultimele trei luni de sarcina;
- aveti sub 17 ani si aveti in acelasi timp febra.

Prezentare:
20 comprimate
Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Scrie un review


Review-ul a fost trimis cu succes.

Suport clienti luni - vineri 08-22 si sambata 08-13

0711064602 apotheka@e-apotheka.ro
close

Comparare

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

close

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!